czwartek, 21 lutego 2013

Czterej pancerni i pies.

źródło klik

Już wspominałam kiedyś że Jaś lubi czarno biało filmy, które i my wszyscy lubimy oglądać. Od dłuższego czasu ogląda Stawkę większą niż życie i obowiązkowo Pancerniaków jak to on w skrócie nazywa. 
Pancerniaków ogląda na poczet bajki wieczorem bo wtedy lecę dwa odcinki na innym kanale. Bawi się też w czterech pancernych. I tu nie chodzi tylko o strzelanki, robi sobie czołg, tunel (od namiotów) to lufa czołgu, małe garneczki w kąciku też ma coś tam gotuje. 
Wy nie wiecie że Szarik ma małego pieska Szariczka :P 
A co do strzelanek są są.
Strzela w Adasia który jest Niemcem. Adaś idzie do niego ten krzyczy uwaga Niemcy idą i strzela i Adaś w tył zwrot i ucieka, rechocząc przy tym. Też dobrze się bawi w TO hmm.

Cytaty z filmu obowiązkowe.
Ja grab jeden, ja grab jeden
Tu sosna, tu sosna słyszysz mnie?

Raz się bawił i się uderzył w nogę i mówi :
- o kurcze trafili mnie

Przy tym z początku było tysiące pytań o wojnę i czemu jej teraz nie ma i kiedy będzie. 
Oj ale się natłumaczyłam że to złe, niedobre, że jest głód, łzy, krew, śmierć ...
nie ma zabawek, chleba, słodyczy ...
a wojna pokazana w czterech pancernych nie jest prawdziwą wojną.
Poskutkowało bo teraz już nie ma takich pytań. Mam nadzieję że zrozumiał.
Wie że strzelać na prawdę nie wolno z prawdziwego pistoletu bo można zabić itp 
Zawsze byłam przeciwna militariom, ale teraz to widzę że nieuniknione bo jak nie w domu to z przedszkola przyniesie zabawy, a jak nie miał pistoletu w domu to i tak sobie znalazł coś by mógł z tego strzelać.

A przy nim i Adaś się nauczył pif paf i się opluwa za każdym razem jak do siebie strzelają.


11 komentarzy:

 1. Też uwielbiam Pancerniaków i Stawkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nic nie komentowałam ale tym razem muszę! Post rozbawił mnie to łez. otóż, kuzynki synek 2,5 roku też ogląda i tak nazywa pancernych- PANCERNIAKI :D Hans Klos również obowiązkowy i najlepszy tekst- RĄCZKI RĄCZKI DO GÓRY! ;D hihi, ale te dzieciaki mają podobne upodobania.............:)

  Pozdrawiam,
  Zuzia

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja Stawki nie lubię. Ale do Janka Kosa to wzdychałam od małego:-p

  OdpowiedzUsuń
 4. Witajcie. Dziekujemy Wam za wczorajsze zyczenia urodzinkowe. Asiu, ale masz przystojniakow zolnierzy w domciu. A jaka jestes bezpieczna. Ochrona 24/h:)) Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej hej ;))) No proszę jakie Jaś filmy lubi - fajnie ;)) A z tym strzelaniem masz rację co z tego, że człowiek przeciwny jak na podwórku czy w przedszkolu dzieci i tak się z tym stykają, więc lepiej wytłumaczyć jak Ty.

  OdpowiedzUsuń
 6. Swoją drogą niezła z nich ochrona :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie no ,juz wiedzialam dawno ze Jas to jest artysta a Adas mu tylko dorownuje ale ta notka ,powala mnie na nogi ...Rany ....jakie masz pomyslowe dzieci ....super !!! A swoja droga ...ja nie lubie takich filmow ....za to moj maz owszem !!!

  OdpowiedzUsuń
 8. też jestem przeciw militariom ale to jednak juz jest wpisane w zyciroys chłopaków...jednak jak wytlumaczysz mu na spokojnie to bedzie sie rozsądnie bawił...zrestzą juz mu to fajnie wytłumaczyłas :)
  rany ale wielki podziw dla Jasia jak ja nie lubię czarnobiałych filmów no jakos nie lubie i już a on taki mały i docenia klasykę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie cierpię Pancernych:P Stawki zresztą też nie:)

  OdpowiedzUsuń
 10. czyli co mnie też to czeka w końcu mam dwóch chlopaków w domku :P

  OdpowiedzUsuń