wtorek, 8 stycznia 2013

Kilka słów

O Adasiu.
Całuśnik i przytulak. 
Zaczniemy od parametrów i tak jak wspomniałam wcześniej 
wzrost 90 cm
waga i tu poprawka 14 kg 
stopa 15 cm
obwód głowy 51,5 cm
obwód klaty 52,5 cm

Mowa jakoś stanęła w miejscu. Teraz taki etap nastał że pokazuje palcem i mówi odpowiednio tonując MAMA to chyba coś w stylu co to ? W dzień często lata w majteczkach i siusiu do sedesu na dużej podkładce inaczej nie chce, ale nie prosi jeszcze bardziej to jest jeszcze łapanie, aczkolwiek siusiu mówi. Brata naśladuje pod każdym względem włącznie z mega wyciem. Wspinaczki nadal urządza i czekam kiedy to się skończy bo nadal siedzimy przy podniesionej wersalce (by nie latać non stop za nim), fotela też stoją z dala od ławy bo go kuszą do włażenia na stół. 
Uwielbia przebywać w łazience i paplać się w wodzie.
W miarę posłuszny jak mu powiem ze nie wolno gdzieś leźć to posłucha na przykład włączony piekarnik nie wolno dotykać, nie wolno wywalać ubrań z pólek, ale z szuflad gadżety kuchenne wywala co prawda nie tak jak to robił Jaś, ale wywala.  
Spacerki są bez wózka no chyba ze zakupy w planie gdzieś dalej to wózek już konieczność. I te spacerki na nóżkach mnie bardzo cieszą bo ja myślałam że tak chodzić to on będzie na wiosnę a tu niespodzianka i to sam on musi iść ręki nie chce dać.


Ostatnio tak poczytałam co umiał Jaś jako półroczny i Adaś cienko przy nim wychodzi ale Jaś był wtedy jeden i więcej mu czasu mogłam poświęcić, Jaś nie miał brata co go rozprasza. Z kolei Adaś nie bawi się zabawkami +18 woli brata. Dużo wspólnie szaleją co jest przezabawne i przesłodkie okraszane często łzami.
A Adaś ważne że zdrowy i z czasem nauczy się wszystkiego.


Od mikołaja dostał pieska i z nim teraz spaceruje poi go swoim piciem i karmi,
 a wczoraj wkładał mu swego paluszka do buzi pieska szybko zabierał i mówił AŁ. 
Adaś wali w drzwi łazienki jest tam Jaś i pyta - kto tam 
Adaś odpowiada ADAA

Adaś dostał na talerzu dwa placki i poszedł do pokoju usiadł na dywanie przed tv, a ja smażyłam dalej. Za chwilę przychodzi z pustym talerzem i mówi ME MA nie wierzyłam w swego syna i poszłam sprawdzić faktycznie ładnie zjadł wszystko dostał dokładkę i tak przychodził z pustym talerzem co raz aż się najadł.
O jedzenie się upomni.

4 komentarze:

 1. Ależ z Adasia duży już chłop :). U nas fascynacja wodą i łazienką też wciąż na pierwszym miejscu. Najchętniej to by non stop łapki swoje myli jakby mogli, a i skorzy do prania - widzę, że Adaś też :). Pozdrawiamy serdecznie. Jak tam u Was ze śniegiem? W Chorzowie po łydki od trzech dni i wciąż pada :/

  OdpowiedzUsuń
 2. a bo facet to potrafi upomnieć się o jedzenie:):) ale fajnie ze tak ładnie potrafi się sam doprosić:) a z tą mową to pewnie jak wystrzeli to i niejednego przegada chyba nawet dobrze ze az tyle nie gada bo jak oboje by Ci się rozgadali...heh fajny z niego facet a jacy są podobni do siebie:) przystojniak:)

  OdpowiedzUsuń
 3. ulala my przy wzroście 95 ważymy 13,5 kg :/ mam tadka-niejadka

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale śliczny chłopczyk :) I ten obwód klaty...:D

  OdpowiedzUsuń