czwartek, 22 czerwca 2017

„Kłamca i szpieg”


Trafiła w nasze ręce tak nasze bo najpierw ja ją przeczytałam, a potem mój 10-cio letni syn.
Książka fajna, lekka ,młodzieżowa a zakończenie zaskakuje nawet "starego" czytelnika. Mój syn po przeczytaniu czuł niedosyt :) to chyba dobre określenie. Spodobało mu się bardzo. 


„Kłamca i szpieg”
Rebecca Stead
miał swą premierę 10 maja 2017 r.

– Jeśli nie wrócę za dziesięć minut, to będzie oznaczało, że zdarzyło się coś strasznego.
– I co mam wtedy zrobić?
– Dzwoń po policję.
– Poważnie? A co jeśli pośliźniesz się w tych skarpetkach w łazience, uderzysz głową o wannę i stracisz przytomność? […]
Safer schyla się, zdejmuje skarpetki i rzuca je na trampki.
– Jeśli za dziesięć minut nie wrócę, dzwoń po policję, bo nie będzie to oznaczać, że się pośliznąłem w skarpetkach na podłodze w łazience, tylko że najprawdopodobniej jestem w stalowych szponach totalnego psychola. Okej?
IDZIEMY O ZAKŁAD, ŻE NIE PRZEWIDZISZ ZAKOŃCZENIA!
Gdy Georges wprowadza się do bloku na Brooklynie, poznaje Safera – odludka, wielbiciela kawy i szpiega. Georges dobrze się czuje w towarzystwie ciut ekscentrycznej rodziny Safera. Zapomina przy nich o kłopotach: że tata stracił pracę, musieli się przeprowadzić, a mama zaczęła brać dodatkowe dyżury w szpitalu. W szkole też nie jest łatwo – Georges znalazł się na celowniku Dallasa, specjalisty od wyszukiwania u innych słabych miejsc.
Pierwsza misja szpiegowska? Tropienie tajemniczego Iksa. W miarę postępu śledztwa, kiedy Safer stawia coraz to nowsze wymagania, Georges zaczyna się zastanawiać, co jest prawdą, a co nie, i co to wszystko jest za gra.
A W CO GRA ON SAM?


Tyle jest na okładce książki i więcej nic nie zdradzę :P - resztę warto sobie doczytać.
POLECAMY rodzinnie.

Książkę dostaliśmy od http://iuvi.pl/
 obecnie u nich w sklepie powyższa książka w bardzo przystępnej cenie - "Kłamca i szpieg"


Wydawnictwu dziękujemy za fantastyczny czas z książką.
 A książka dostaje od nas kolejne życie i powędruje do naszej biblioteki publicznej.

3 komentarze:

  1. Świetna recenzja. Jestem właśnie w trakcie poszukiwania książek dla mojej córki, która w ostatnim czasie polubiła czytanie i myślę, że ta będzie odpowiednim wyborem. Na pewno sama też ją przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawie to wygląda. Ja uwielbiam czytać dobre książki, a czuję, że ta mi przypadnie do gustu. Na pewno zamówię ją przez internet. Teraz ludzie nawet transport desek załatwiają ze swojego domu przez sieć, więc tym bardziej zadziała to w kontekście książki :)

    OdpowiedzUsuń